1923-ban jelent meg a Los Angelestől északra fekvő Mount Lee csúcsán. Az ötletet még Harry Chandler ingatlanügynök találta ki, aki kezdetben alig tudta eladni a hegyeken fekvő házakat és ezzel akarta felkelteni az emberek érdeklődését. A 481 méter magasan elhelyezett 13 betű mindegyike 9 méter széles, 15 méter magas volt. A tábla utolsó négy betűjét csak 1949-ben távolították el a felújításkor, ugyanis Hollywoodland volt az ingatlanfejlesztés neve.
A katasztrófában eddig mintegy 12.300 épület, többségében lakóház semmisült meg vagy károsodott súlyosan. Már 24-en meg is haltak.
Egy őrtorony volt több 100 évvel ezelőtt India Mahárástra államában... 700 métert kell megtenni a csúcsig, korlát és biztosító kötél nélkül.
Egyszerre 0,4 deciliter is kijöhet, a végtelenségig nem lehet tartogatni. A hang és szag között nincs összefüggés 🙂
Gyönyörű modellként tűnt fel még a 2010-es években. Igazán híres akkor lett, amikor a Baywatch című sorozat egykori Hobie-jával, Jeremy Jacksonnal összejött. 2012-ben összeházasodtak, ám a házasságuk nem tartott sokáig, és nem volt idillinek mondható. A dögös, szőke modell végül 2014-ben el is vált férjétől. Az exférje mellett elszenvedett családi erőszak okozta traumából képtelen volt felállni. Ez akkora traumát okozott neki, hogy élete egyre rosszabbra fordult. 2016 óta drogfüggő hajléktalanként él Los Angeles utcáin.
A Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeumban egy 1946-os plakáton olvasható: „Igyon sört! Kérjen sörpénzt!”. Az ötlet Aich Huberttől, a Dreher Sörgyár akkori igazgatójától származik, aki a II. világháború utáni gyenge keresletet valószínűleg azzal igyekezett növelni, hogy a nagyobb vállalatokkal megállapodott: azok sörpénzt vehettek az alkalmazottak részére, akik ezt sörre vásárolhatták le. A plakát a dolgozókhoz szól: kérjenek juttatásként sörpénzt munkáltatóiktól! De sörpénz a szocializmus idején is létezett: a kis kör alakú érmék (bárca vagy tikett néven is említik) a különböző magyar sörgyárak nevével vagy rövidítésével ellátva az adott gyárban dolgozók részére készültek. A munkások ilyen sörpénzt kaptak a fizetésük mellé, amit napi munkájuk végeztével válthattak be literes, csatos üvegben kimért sörre. Az üvegek csak ebben a formában voltak használatosak, azokat vissza is kellett vinni. A visszavételkor kapott lyukas, valamint a munkáért kapott sima érmével együttesen lehetett kiváltani az újabb üveg sört. A dolgozók a „házi” sört a pénzérme miatt tikettes sörnek, az üvegforma miatt csatos sörnek is hívták.
Az Izland északi részén fekvő Húsavík városban működő múzeum, amely az emlősök péniszét és azokat formázó tárgyakat gyűjti. 1997-ben megnyitott múzeumot Sigurður Hjartarson egykori reykjavíki főiskolai történelemtanár alapította, aki 1974-től bővítgette gyűjteményét, azzal a céllal, hogy az Izlandon és a környező vizekben honos valamennyi emlős hímvesszőjét bemutassa.